СО ГОДИНИ СЕ ОБИДУВА ДА ЈА РАСЧЕШЛА КОСАТА НА ЌЕРКА И: Лејла (9) има РЕТКО нарушување, и сега за прв пат се исчешла без солзи!

19 јануари, 2021
години

Лила Грејс Барлоу страдаше од ретко нарушување уште од раѓање.

Имено, оваа девојка, која наполни девет години, дури сега успеа да ја чешла косата, што дотогаш беше невозможно. Нејзината мајка со години се обидуваше да ја чешла непослушната коса на својата ќерка, но секој обид заврши со солзи на малото девојче.

Нема опис за фотографијата.

Ниту помогнаа разните препарати за коса, ниту големиот напор што мајката го вложи. Според Дејли Меил, оваа состојба што предизвикува толку голем проблем со косата има корени во мутирани гени и влијае само на еден од 100 луѓе во светот.

Сликата може да содржи: 1 лице, дете, зголемено и внатре

– Сега конечно можеме да ја исчешламе до одреден степен, па дури и да правиме плетенки. Се чини дека конечно победивме, а понекогаш дури и луѓето велеа дека таа личи на Алберт Ајнштајн – рече мајката.

Сликата може да содржи: 1 лице, стоење
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber