Совети за започнување на успешна врска: Овие 5 работи никогаш не треба да се прават на првиот состанок!

1 октомври, 2021
ljubav-1-830x0

Што да облечеме, каде да одиме, за што да разговараме, се само некои од прашањата што си ги поставуваме пред првиот состанок

Првиот состанок е секогаш малку чуден, поради фактот што вие и личноста со која сте излегле се грижите за многу работи, како што е првиот впечаток, дали му се допаѓате, дали изгледате добро, дали зборувате премногу или премногу малку, и што е најважно – дали тој ќе сака да се видите повторно?

Љубовната средба во исто време може да предизвика возбуда, напнатост и нервоза, а доколку е успешна, првиот состанок може да биде почеток на успешна врска.

За да знаете што може да тргне наопаку, тогаш кога се обидувате да оставите добар впечаток, погледнете ги овие пет работи што никогаш не треба да ги правите.

1. Не доцнете

Одложувањата оставаат впечаток на неодговорна и несигурна личност. Нема мажи и жени кои сметаат дека доцнењето е привлечно.

Најдобро е да пристигнете на состанокот неколку минути порано и да избегнете каква било можност за одложување.

2. Не го спомнувајте поранешниот партнер

На потенцијалниот партнер не му е најпријатно да слуша за вашето поранешно момче цела вечер.

Тој веројатно ќе помисли дека не сте ја преболеле претходната врска и дека го гледате како авантура што ќе ви помогне да ги свртите мислите.

3. Заборавете на мобилниот

Како прво, секако ќе одговорите ако очекувате важен повик, но тоа не треба да значи вашиот телефон да е во вашата рака повеќе од вилушката.

Ако постојано одговарате на СМС-пораки или го разгледувате Instagram, додека лицето од другата страна сака да комуницира со вас, вие во основа кажувате само едно – не ме интересира.

4. Водете дијалог- не монолог

Запомнете дека сте на прв состанок и дека никој не треба да чувствува дека е испрашуван.

За разговор е потребна рамнотежа со прашањата што ви помагаат да запознаете некого подобро, но не претерувајте со премногу интимни прашања.

Работи како политика, религија и слично се исто така теми кои ретко се споменуваат на првиот состанок, па затоа е најдобро да ги избегнувате.

5. Поделете ја сметката

По добро поминатото време, некој треба да ја плати сметката. Факт е дека има мажи на кои им е под чест жената плаќа сметки, па тоа го земаат под своја обврска.

Ако не ви е пријатно, поделете ги трошоците или прифатете следниот пат да платите вие, ако и двајцата се согласивте дека ќе има уште еден состанок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris