Спасе – „Рола“ научи како да ја извади Лила од папучи! (ФОТО)

2 февруари, 2021
Lila Filipovska

Лила Филиповска реши да си даде малку оддишка од работата, па се упати на кус излет надвор од Скопје.

Иако заради коронапандемијата сега тоа не може да го прави често, таа искористи неколку слободни дена кога не снима „Се’ или нешто“, па се спакува и со својот френд-асистент и колега, презентерот на временската прогноза на Сител, Спасе – „Рола“ седна во кола и правец – Маврово!

На планина ем воздухот е почист, ем има снег, ем уживањето изолиран од градската врева и светот, велат го подига имунитетот. Изборот на локацијата – врвен. Новиот дом дрвен, апартманот совршен, а домаќините навистина се потрудиле да ги дочекаат познатите гости на високо ниво.

Откако сителовиот „меторолог“ влезе,  „првата дама на банкараот“ како вистинска добра „домаќинка“ најпрвин го прошета да го разгледа апартманот, па му ја покажа неговата и својата спална соба, зашто Лила и Спасе иако се многу блиски, сепак се само пријатели. А бидејќи креветите во спалните се споени, Лила и Спасе спијат одвоени, секој во своја спална.

Погледот од терасата кон Мавровското езеро – за милион долари, а за да не биде дека гладот ќе ја расипе убавината, се погрижи презентерот. Извади се’ што понеле со себе од фрижидерот, па набрзина како во „Брза кујна“ подготви брза пита за својата викенд газдарица, која овде решила да не готви, туку само да ужива во прекрасната мавровска белина.

И додека питата се печеше во рерната, Спасе кришум излезе надвор, па додека Лила сурфаше на Интернет на својот мобилен, Рола реши да и приреди нешто што „ќе го памети“. Или поточно, реши да ја распамети, иако ниту нему не му е прв пат да и го направи ова, ниту неа да и приредат „стрес тест“ за паѓање „у несвест“!

Претходно во неколку наврати  Лила веќе ја шокираа Сергеј Варошлија и Боки 13-ка во „златните времиња“ од нивната дружба, а сега и верниот „френд“ научи како „да ја извади Лила од од папучи!“

Спасе тивко пријде до отворениот прозорец и гласно и викна: „Што правиш ти тука“?

А, Лила онака задлабочена во мобилниот телефон, уплашено „срипа до плафон“!  Нормално, потоа следуваше вообичаеното прашање: „Дали си ти нормален?“

А откако заврши ручекот, Спасе наместо мирно да си легне и опуштено да дремне и кулира, мораше заедно со Лила, наоколу да циркулира… Како „казна“ за стореното „злосторство“ врз пријателката!

На неволна прошетка по снегот низ околината, ем за да му спадне храната, ем за друг пат да му дојде умот, никогаш повеќе, ни случајно, ниту по грешка, да не помисли да ја плаши својата повозрасна колешка!

А колку на Спасе „Рола“ му се шеташе со полн стомак по снегот, кажува изразот на лицето на презентерот!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris