СЕГА СИТЕ ГО ГЛЕДАТ: Google maps одби да му го замати имотот, а тој напиша ШОКАНТНА порака на кровот!

2 февруари, 2021
map

Фотографија на имот во САД со интересна порака на покривот на куќата се појави на апликацијата „Google maps“.

Сопственикот на имотот побарал неговата куќа да биде прикриена од сателитскиот поглед. Google го одби тоа барање и ја сними куќата со сателит, а за возврат доби провокативна порака од сопственикот.

Натписот „F ** k you“ се појави на покривот на куќа во Мисисипи, САД, со кој сопственикот го изрази своето незадоволство од одбиеното барање.

Фотографијата од натписот набрзо се прошири на Интернет и предизвика бројни реакции.

Претпоставувам дека нивната куќа беше заматена во Street View (секако поради приватност), но Google не сакаше да го стори тоа за „Satellite View“, па ова беше логичен редослед на настаните – напишал еден корисник на Redit.

Портпарол на Google наскоро одговори на оваа порака и рече дека „Google maps“ обезбедува разновидна содржина на слики што ги вклучува оние од јавни, државни и приватни извори, додавајќи дека Google нема можност да ги замаглува сателитските слики.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber