СТРАШНИ ПРЕДВИДИ ЗА 2021 година!

11 јануари, 2021
Screenshot_10_400x0

Митрополитот на кипарската православна црква Неофрит предвидува дека Новата година ќе ја одбележат природни катаклизми и граѓански војни, пишува „Ромфеја“.

Митрополитот верува дека во 2021 година ќе се случат геофизички појави и граѓански војни, кои, според него, „веќе започнале во Америка и другите земји“.

Претходно рече дека на новиот светски поредок му се потребни атеистички и антихристијански држави. Тој се пожали дека не може да ја освети водата зад затворените врати на храмот (како што е пропишано од властите поради пандемијата), додека бројот на верници присутни во храмовите е ограничен.

„Нашата држава сега ни кажува: разберете бискупи, свештеници и христијани, отсега сакам да бидам атеист. Тоа го диктира новиот светски поредок “, рече митрополитот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber