Суши и замрзнат јогурт: Ги откриваме сите тајни на совршеното тело на најзгодната Кардашијан! (ФОТО)

1 февруари, 2021
238879_profimedia0579752709_ls

Одличната физичка форма на Кендал Џенер е проследена од милиони луѓе ширум светот и заслужено е така – долги тенки нозе, тесни стомачни мускули и извајан струк. Во едно интервју, Кендал Џенер постојано повторуваше дека имала среќа со генетиката, но спортот и исхраната се исто така многу важни за одржување на совршено тело. Подолу ќе ви кажеме што јаде.

Храна

Кендал одржува прилично строг распоред на диети, не дозволувајќи си дополнителни закуски помеѓу оброците. Манекенката својот ден го започнува со авокадо со јајце или чинија овесна каша. Ова е калоричен, но многу хранлив појадок кој и дава енергија во текот на целиот ден. Обично јаде пилешко за ручек, а како прилог користи кафеав ориз, киноа или свеж зеленчук. Кендал во основа се обидува да ја изгради својата исхрана така што ќе доминираат протеините – и растителни и животински.

Ако моделот сè уште си дозволува грицки, тогаш нејзиниот избор паѓа на природен хумус со свеж зеленчук (обично моркови или целер). Ова е одлична закуска која го задоволува организмот со се што е потребно и секако носи здравствени придобивки. За вечера, сака да јаде суши или вегански билни тестенини со сос од домати. Тестенините се едно од омилените јадења на моделот, но желбата да се остане во форма е посилна од љубовта кон храната, па затоа ретко го нарушува нејзиниот режим.

Ако моделот сепак реши да земе здив и да јаде нешто „забрането“, тогаш тоа ќе биде брза храна пред парче торта. Во интервјуто, Кендал постојано ја признава својата љубов кон пицата, хамбургерите, помфритот и пилешките крилца, но моделот, напротив, е многу рамнодушен кон слатките. Единствениот третман што го прави срцето да чука побрзо е замрзнат јогурт, за кој таа (па дури и остатокот од семејството Кардашијан-Џенер) често зборуваа во семејното реално шоу Keeping Up With Kardashians.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber