СУТЛИЈАШ СО БЕЛО ЧОКОЛАДО ЌЕ ГО РАСПАМЕТИ СЕКОЈ КОЈ ОБОЖАВА БЛАГО: Кремасто и лесно за подготовка! (РЕЦЕПТ)

17 јануари, 2021
874501_sutlijas_ls

Слатко кое е збогатено со бело чоколадо и слатка павлака, па со тоа е многу кремасто.

Состојки:

750мл млеко

250мл слатка павлака

250гр ориз

малку сол

2 ќесички ванилин шеќер

100гр бело чоколадо

црвено овошје

Подготовка:

Стевете ги сите состојки во тенџере освен белото чоколадо. Се готви на средна температура, мешајќи повремено околу 20 минути, додека смесата не се згусне. После тоа, го се трга одоган, се додава чоколадо и се меша додека не се растопи. Се истура сутлијашот во сад и го се украсува со џем и малини, може да се јаде топло или ладно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris