Таа беше згрозена од обвинувањата дека нејзиниот брат и сестра сакале да ја продадат на макро и да ја дрогираат, а тие сега и враќаат на свој начин!

7 февруари, 2021
maraj-keri-profimedia

Во своите мемоари, Мараја Кери раскажа неколку тешки моменти од нејзиното детство и откри дека нејзиниот брат и сестра ја малтретирале, за што сега ја тужат.

Мараја Кери веројатно не можеше ни да сонува за какви проблеми ќе се најде откако кон крајот на минатата година ја објави книгата „Meaning of Mariah Carey“ и дека нејзината сопствена сестра Алисон ќе ја тужи тврдејќи дека токму тие мемоари и предизвикале огромна емотивност штета.

Покрај тоа, 59-годишната Алисон тврди дека денес 50-годишната Мараја лажела во книгата што таа и нејзиниот брат Морган ја дрогирале и ја малтретирале кога била дете, дека измислила приказна за подобро да ја промовира својата книга и дека таа не обезбеди никаков доказ.

Мараја го опишала тој дел од книгата во поглавјето „Чај од глуварче“ во кое изјавува дека Алисон ја издрогирала со Валиум, ја измамила како проститутка и ја полила со чаша топол чај, што и предизвикало изгореници од трет степен, сето тоа како 12-годишно девојче.

Алисон ги презеде потребните правни активности, па покрена тужба против помалата сестра во Врховниот суд во Менхетен и бара да и биде исплатена 1,25 милиони долари. На суд, таа одлучи да се застапува себеси и тврди дека пејачката ги изнесе сите невистинити обвинувања, иако знаеше каква штета може да и направи, со оглед на нејзините лични и здравствени проблеми.

Под ова мисли на наводните сатански обреди принудени од неа од нивната мајка Патриша, кого Алисон исто така ја тужи. Во тужбата се наведува и дека Мараја била свесна дека има сериозни проблеми со ‘рбетот и дигестивниот систем, проблеми со меморијата и видот откако била нападната под нерешени околности во нејзиниот дом во 2015 година.

Алисон се обиде да се реши со Мараја во врска со тужбата претходно оваа година, но не доби одговор од нејзиниот правен тим. Во ова, се чини дека го надмина својот брат Морган, кој на крајот на минатата година планираше да покрене тужба против познатата сестра и за „Сан“ изјави дека книгата е полна со нејзините заблуди.

“Таканаречените мемоари се полни со лаги, изобличувања на вистината и грубоста, и јас можам да го докажам тоа. Кога ќе ја дознаам правата вистина, ќе биде лошо за неа и за издавачот и не заборавајте да покренете тужба”, рече Морган.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber