Таа е 53 година постара од него, се запознаа на погребот на нејзиниот син и се вљубија: Контроверзен пар сега се бори со „Ковид“, а ОВА се нивните симптоми!

9 јануари, 2021
star

Алмеда (76) од Тенеси се заљуби во главата во Гери Хардвик, кој има само 17 години. Тие се запознаа на погребот на нејзиниот син, а три недели подоцна се венчаа!

Алмеда и Гери од Тенеси се едни од најконтроверзните парови на социјалните мрежи. Тие се разделени со 53 години разлика во корист на Алмеда. Оваа дама има 76 години, поради што спаѓа во ризичната група на ковид 19, а сега ги информираа фановите дека и двајцата се заразени. За среќа, и двајцата имаат лесни симптоми.

Нашите симптоми се благи и сега ќе бидеме во карантин две недели. Целосно ги изгубивме сетилата за мирис и вкус, имаме треска и температура, уморни сме, имаме сува кашлица и не болат телата.

Нашите симптоми се исти, но фала му на Бога, благи – рекоа тие.Не сакав младо момче, но тоа му се случи на Гери. Веднаш знаев дека тој е вистинскиот – рече Алмеда.


Инаку, Алмеда е мајка на четири деца и падна во тешка депресија кога почина нејзиниот најстар син.

Одеднаш се чувствував целосно сама. Јас одев на работа во солзи. Колегите ќе ме прашаа што не е во ред, а длабоко во себе знаев дека ми треба сродна душа со која ќе го делам животот – вели оваа старица.

Гери, од друга страна, отворено признава дека постарите жени секогаш го привлекувале. Тој пред Алмеда беше во врска со 77-годишна жена, но, како што вели, не бил задоволен од неа. Откако се сретнаа на погребот, Алмеда и Гери не можеа да престанат да размислуваат едни за други. Наскоро се виделе по втор пат и сфатиле дека се навистина заљубени еден во друг.

Двојката продолжи да се гледа секој ден, а две недели подоцна, Гери ја запроси Алмеда. Шест дена подоцна, тие се венчаа.

Првата брачна ноќ беше убава, подобра од се што сум замислувал. Таа е навистина жената од моите соништа, а интимната врска во нашата врска не може да биде подобра – заклучи на крајот на младоженецот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris