ТАЈНИТЕ ТУНЕЛИ НА КРАЛИЦАТА: Под Бакингхемската палата постои тунел кој кралското семејство го користеле само навечер!

26 октомври, 2021
image_2021-10-26_105030

Кралицата Елизабета Втора отсекогаш била модел на кралска пристојност пред камера, но изгледа дека има и дива страна.

Според малите кралски озборувања, постои подземен тунел што поврзува една од палатите на кралицата Елизабета Втора, во еден од најексклузивните барови во Лондон.

Тоа го откри Џек Бруксбанк, сопругот на принцезата Јуџин, кој работи како амбасадор на брендот текила Касамигос, чиј ко-основач е актерот Џорџ Клуни.

Амбасадорот на текила тврди дека има тунел под улиците на Лондон, што значи дека членовите на кралското семејство можат дискретно да влезат во коктел барот од палатата.

Палатата на Св. Џејмс повеќе не е официјална резиденција на кралското семејство, бидејќи кралицата Викторија беше официјално преместена во Бакингемската палата во 1800-тите.

Палатата е изградена во 16 век, сега има различни канцеларии и се користи за свечени настани.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris