Татјана и Новица имаа причина за славење: Прегрнати пееја и танцуваа (ВИДЕО)

30 март, 2021
татјана

Македонската фолкерка Татјана Лазаравеска веќе неколку години заедно со своето семејство живее во Австралија, а деновиве имаше повод за славење.

Имено, сопругот на пејачката, Новица Василевски го прослави својот 50ти роденден. По тој повод, Татјана и Новица ги собраа своите пријатели во ресторан и со музика, песна, играње, торта го прослави 50-иот јубилејен роденден на Новица.

Пејачката на социјалните мрежи сподели дел од атмосферата, а во еден момент Лазаревска му запееја на Новица и танцуваа на песната „Ја немам други дом“ од Лепа Брена.

Преземено од press24.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber