„Ти посакувам среќа во љубовта, а сепак посакувам да ја немаш“ – луѓето ги изразуваат своите чувства на oбјавата на Северина

5 јануари, 2021
Screenshot_1

На својот профил на Instagram, познатата пејачка напиша: “Оставете порака за некоја личност, но не означувај ја. Не затворајте го едното око; слободно издувајте се или заблагодарете се на некого … Но, без означување”

Да, ова се мислите што минуваат низ нашите глави во овие луди времиња. Кога гледаме што изгубија или полошо некои луѓе, кого изгубија, тешко е да не чувствуваме благодарност за она што го имаме. Дури и во најтешките моменти има луѓе кои нè сакаат и мислат на нас, големи или мали дела на љубезност и љубов што ги добиваме од најблиски, семејство, пријатели, но понекогаш и од потполни странци. Следбениците на Instagram на Северина оставаат многу трогателни пораки:

“Извини. Животот е со подеми и падови. Ајде да се прегрнеме. Силно. Благодарам што сме тука. Не замерувај. Сакај. Љубовта е сè”.

„За мојот роденден, 26 декември, ПО 6 ГОДИНИ, конечно ме бакна личноста што толку долго ја чекав💛 Среќна Нова Година на сите, а на мене и него сакам сè да биде како што замислувавме“

„Со еден збор синот е мојот живот, моето сè, ние поминавме низ сè, а ова лудо време ќе помине кога ќе го видам и ќе го прегрнам затоа што тој е моја сила мојот живот и тој тоа многу добро го знае, благодарам на моето семејство што беше со мене, иако јас 750 км од нив ги сакам сите. А најмногу моето милениче и единствено дете “

Сепак, има и такви кои се насочени кон луѓе кои ни предизвикаа некакво зло, болка во нашите животи. Но, тоа е и живот. Животот не е само убави работи, а можеби и почетокот на новата година е идеално време да се разделиме со минатото, да се ослободиме од негативните мисли, да кажеме некому што не мачи и да продолжиме понатаму. Еве ги зборовите што ги направија неколку следбеници на Северина:

“Немаш идеја што е љубов, а можеби едноставно ми е полесно така да верувам. Не те сака веќе долго време, ти си сè уште мојата прва мисла наутро, последна вечер. Се обидувам да не ти пишувам затоа што нема смисла и лута сум затоа што не знам зошто дозволувам спомени дека тие сè уште ме врзуваат за тебе. Ти посакувам среќа во љубовта, а сепак посакувам да ја немаш “.

„Фала што си кретен па не ме сакаш 🙏🏻🤗 ме спаси“

Можеби е навистина време луѓето да се издуваат и да се ослободат од лошите мисли…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris