Тие се холивудски предатори: Жените со години од страв молчеа за силувањето…

17 јануари, 2021
kozbi-polanski-460x0

Некои од нив завршија зад решетки, додека други се соочуваат со затворски казни.

Познатиот сопственик на школата за глума, Мирослав Мика Алексиќ, бил однесен во полициска станица синоќа, на 16 јануари, а актерката Милена Радуловиќ (26) тврди дека ја силувал кога имала само 17 години. Во изминатите неколку години, светските и домашните медиуми известуваа за насилници од светот на филмот кои извршиле злосторства, а во Холивуд некои од нив беа осудени и одговорни за делата што ги сториле.

Харви Вајнстин (68), еден од најпознатите холивудски продуценти во текот на 2017 година, беше обвинет за сексуално вознемирување, за што известуваа сите светски медиуми. Актерките Ешли Џад и Роуз Мекгован први зборуваа за злоупотребата.

Меѓу другото, тој е обвинет дека принудувал жени да го масираат и да го гледаат гол. Судот во Њујорк го осуди на 23 години во февруари минатата година за силување и сексуален напад.

Комичарот и една од највлијателните луѓе од Холивуд, Бил Козби (84), заврши зад решетки во 2018 година за силување жена во 2004 година. Тој беше осуден затоа што во својата куќа дрогирал и ја силувал поранешната кошаркарка Андреа Костанд пред 15 години.

Тој го демантираше кривичното дело пред судот, и беше осуден на две години, по што треба да добие условна слобода. Откако овој случај стана познат, пристигнаа уште 60 обвинувања за силување против жени, но поради застареност, случајот беше отфрлен.

Режисерот Роман Полански (87) исто така беше постојано обвинет за силување. Французинката Валентин Мони го тужеше дека ја силувал во 1975 година во Швајцарија кога имала 18 години. Полански беше обвинет и за силување малолетничка. За време на Канскиот филмски фестивал во 2010 година, актерката Шарлот Луис исто така го обвини за силување кога имала 16 години, а Полански доби тужба во август 2017 година за сексуална злоупотреба на жена во 1983 година, и поранешната актерка Рент Лангер , го обвини за силување во 1972 година кога имала 15 години. Полански се изјасни за виновен за силување во 1977 година и доби 90 дена затвор, но по 42 дена беше ослободен. Кога дознал дека му се заканува повеќегодишна казна, побегнал од САД во Франција.

Актерот Дани Мастерсон (44), кој се прослави со улогата во серијата „Среќни седумдесетти“, беше обвинет за силување на три жени на почетокот на 2000 година. Мастерсон ги негирал обвинувањата и тврдел дека се гони затоа што е член на саентолошката црква. Обвинителите не покренале постапка за уште два случаи поради недостаток на докази и застареност.

Инаку, на актерот му се заканува затворска казна од 45 години.

Рон Џереми, едно од најголемите имиња во порно индустријата, е обвинет за злоупотреба на 20 жени, меѓу кои и 15-годишно девојче. Жртвите тврдат дека нападите се случиле во 2004 година. Џереми исто така може да биде осуден за силување и напад врз жени помеѓу 2014 и 2019 година. На порно актерот му се заканува затвор од 250 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber