Том Круз купи роботи за да ја задржи дистанцата меѓу луѓето

17 јануари, 2021
312989_profimedia0571521722_ff

Откако два пати им викна на луѓето, верувале или не, на снимањето на новото продолжение Невозможна мисија за непочитување на мерките за заштита за време на пандемија, тој презеде уште посериозни чекори

Холивудскиот актер Том Круз (58) купи два роботи чија „работа“ е да спречат можно ширење на вирусот корона на сетот во Лондон. Тие наводно патролираат за време на снимањето на новиот дел од франшизата „Невозможна мисија“ и можат да тестираат за вирусот во секое време, а не е познато колку пари актерот потрошил на овој луксуз.

<p>Nakon što je dvaput, verovali ili ne, vikao na ljude na snimanju novog nastavka <em>Nemoguće misije</em> zbog nepridržavanja mera zaštite tokom pandemije, preduzeo je još ozbiljnije korake</p>

– Роботите се многу софистицирани и малку застрашувачки. Тие потсетуваат на Терминатор, но не се толку насилни. Од друга страна, Том е среќен што воопшто снима Невозможна мисија, целиот тим се обидува да го заврши филмот – велат изворите на медиумите од сетот. Круз, патем, е многу внимателен, па влезе во конфликт со своите соработници поради кршење на пропишаните епидемиолошки мерки најмалку двапати. Филмот моментално се снима во Велика Британија, а претходно беше снимен во Италија и Норвешка, додека во еден момент продолжението на снимањето беше неизвесно поради бројните доцнења и фактот дека 12 учесници беа заразени со вирусот корона оваа есен.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber