НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Близнаците ќе ги доживеат своите „5 минути слава“ на работа, бурно во љубовта

17 јануари, 2021
сон

Неделниот хороскоп носи големи промени и многу можности во љубовта и бизнисот. Бидете подготвени за нови предизвици.

ОВЕН

Во текот на целата недела, ќе имате прилив на позитивна енергија и желба да ги поправите работите во вашето деловно опкружување. Конкуренцијата ќе се обиде да ви создаде проблеми. Во емотивен живот, ќе бидете непостојани, склони кон авантуристичко однесување. Престојот во стариот дел на градот или во природата ќе ви ја даде потребната инспирација, а исто така ќе ве ослободи од мрачни мисли.

БИК

Ќе се фокусирате на решавање на вашиот статус и позиција на работа, но нема да влегувате во отворени конфронтации. Ќе имате повеќе разговори лице в лице со луѓе со авторитет. Ова е вистинско време емотивно да ја подигнете и вратите Љубовта во вашиот живот. На крајот на неделата, ќе уживате во менувањето на околината и ќе ги оставите мислите да талкаат. Ви недостасува подолг одмор, како и престој во природа.

БЛИЗНАЦИ

На деловниот план, можете да ги очекувате вашите пет минути и конечна реализација на планови или проекти, што многу ве мачеа во претходниот период. Бурни, но многу возбудливи настани на емоционално ниво целосно ќе ве исфрлат од колосек. Вие сте погодени од вируси, проблеми со хормони и несоница. Хомеопатскиот третман може да ви помогне во тоа. Можни се и проблеми со коските.

РАК

Притисокот на работа и слабата комуникација со колегите и соработниците ќе го означат почетокот на неделата, но тоа ќе трае кратко и ќе ве охрабри да направите позитивни промени во кариерата. Социјалните собири поврзани со деловните активности можат да ви донесат пријатни изненадувања на емотивно ниво. Може да се појават проблеми со гениталиите, како и проблеми со хемороиди.

ЛАВ

Движењето и пресвртот на работното место ќе им донесе огромно задоволство на Лавовите по долг период на суша. Постои прилив на огромна количина на енергија што ќе ве турка кон вашата цел. Ќе бидете склони кон флерт и авантури во емотивниот лет. Можеби имате минлива несоница на почетокот на месецот. Како резултат, може да доживеете минливо гадење или главоболки.

ДЕВИЦА

Ќе ве охрабруваат позитивните промени во деловното опкружување, отворено ќе им се спротивставите на оние што ги сметате како кочница за вашиот напредок. Во љубовта ќе бидете малку неодговорни и неумерени. Обрнете внимание на кардиоваскуларниот систем, но исто така може да имате проблем поврзан со стомакот.

ВАГА

Ве чекаат интензивни, понекогаш дури и оптоварени ситуации на деловниот план – многу настани, нови информации, постојана комуникација со деловни партнери итн. Но, и покрај притисокот, ќе се чувствувате исполнети и задоволни. Ќе се опуштите со пријателите, во авантури по избор, но нема да имате многу време за вашиот партнер. Вашата слаба точка е варење и мускулен спазам во рамото и вратот.

СКОРПИЈА

Доказ дека трпението и упорноста се исплаќаат е оваа недела, што ќе им донесе на Скорпиите голем ангажман на работа, можност за напредување, промена на работното место или склучување важни договори. Магнетизмот, шармот и духот на освојувањето ќе ви донесат голем број можности и контакти со спротивниот пол. Грлото, стомакот и осцилацијата на крвниот притисок се проблеми што можат да ве вознемируваат во текот на месецот.

СТРЕЛЕЦ

Трпението на Стрелец ќе биде ставено на тест. Ќе почувствувате притисок во деловното опкружување и во многу ситуации ќе мора да се воздржите од несоодветни реакции. Осамените ќе имаат дилема по кој пат да тргнат. Многу луѓе од спротивниот пол ќе бидат во ваша корист. Сегашната планетарна позиција не е пријатна за оние кои имаат хронични проблеми со органите за дишење и дигестивниот тракт.

ЈАРЕЦ

Можеби нема да можете да реализирате некои важни деловни планови во текот на неделата, но тоа не треба да ве обесхрабрува. Ако потајно копнеете за поранешна емоционална врска, сега можете повторно да воспоставите комуникација и контакт со вашиот поранешен партнер. Нерешени здравствени проблеми, на кои не им придававте важност, сега можат да ви создадат проблем.

ВОДОЛИЈА

Ќе имате повеќе можности да успеете во бизнисот, па дури може да се сомневате во тоа кој да изберете. Не сте сигурни во моментот дали сакате стабилност или промени на емотивно ниво, ќе дозволите интуицијата да ве води. Избегнувајте газирани пијалоци!

РИБА

Залудно трошите енергија обидувајќи се да бидете на повеќе места одеднаш и не сакате да пропуштите ниту една можност што ви е понудена во деловно опкружување. Ако сте во долга врска, често ми доаѓа на ум размислувањето за заеднички живот со некој близок. Слободните припадници на знакот може да ги привлече личност постара од нив. Имате тенденција да јадете повеќе отколку што ви треба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber