Три одлични пијалоци кои го топат салото на стомакот и го ЧИСТАТ ТЕЛОТО!

4 јануари, 2021
напиток

Овие домашни сокови, кои се прават многу лесно, освежуваат, ревитализираат, ја намалуваат надуеноста, ги смируваат цревата, го стимулираат варењето и содржат многу малку калории.


Пијалок од јаглика и лимон
Покрај растворањето на масните наслаги на стомакот, овој пијалок е одличен за забрзување на метаболизмот, а кога метаболизмот работи брзо – побрзо губите вишок килограми.

Земете две свежи јаглички и исечкајте во мешалка.

Исцедете сок од еден лимон и додадете во сецканиот магдонос.
На крај додадете половина чаша вода и добро промешајте.

Вода Саси
Нутриционистката Синтија Сас, автор на диетата „Рамен стомак“, тврди дека пиењето на овој пијалок губи сантиметри во половината. Водата Саси помага при надуеност и задржување на вишокот течности во организмот и е одличен додаток во исхраната.

Состојки:

8 чаши вода (вкупно околу два литра)
лажичка рендан ѓумбир
свежа краставица со средна големина
лимон со средна големина
12 нане лисја

Подготовка:

Исечете краставица и лимон на тенки парчиња и ставете ги во вода заедно со сите други состојки. Мешајте и ставете го во фрижидер преку ноќ.Пијте го со секој оброк.

Сок за забрзување на метаболизмот
Измешајте неколку листови спанаќ, три моркови, неколку јагли, три гранчиња целер, парче ѓумбир, половина чаша природен овошен сок и малку вода. Пијте го два до три пати на ден. Патем, ѓумбирот е одличен сојузник во детоксикација на организмот и забрзување на метаболизмот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris