Три работи што секоја измамена жена треба да ги знае за љубовницата!

11 јануари, 2021
жена

Нема добар изговор зошто некој би влегол во врска со оженет човек, но тоа се случува. И љубовнички се нечии сестри, ќерки или сопруги, и еве што треба да знае секоја измамена жена за „другата жена“.

  1. Таа искрено се чувствува виновна
    Да, верувале или не, љубовницата се чувствува виновна. Ако е свесна за фактот дека нејзиниот сакан е оженет, таа поминува низ сите вообичаени емоции поврзани со вина, како што се тага и депресија, на дневна основа.

Љубовницата се чувствува виновна кога нејзиниот љубовник ќе реши да помине време со неа за време на викендот, знаејќи дека сопругата и децата го чекаат дома. Таа се чувствува виновна кога ќе слушне други луѓе како зборуваат за изневерување на брачниот другар. Таа се чувствува виновна кога гледа филмови за прељуба. Вината е трајно чувство што ја придружува љубовницата во текот и по врската.

На сличен начин, многу љубовнички не се ни свесни дека нивниот љубовник е оженет. Многу мажи се обидуваат да го сокријат фактот дека се во брак. Ако сопругот може да има афера и да ја изневери жената со која се оженил, тогаш тој е способен да и каже повеќе лаги, и на сопругата и на љубовниците.

Заклучок: Ако жената не е социопат, таа се чувствува виновна за преминувањето на границата, исто како и сите други.

  1. Веројатно никогаш не планирала да биде љубовница
    Секој возрасен е одговорен за своите постапки. Нема сомневање во тоа. За жал, понекогаш околностите и лошите одлуки можат да доведат до афера.

Малку е веројатно дека аферата со оженет човек ќе биде на списокот на цели на која било жена. Некои жени кои имаат афера се исто така во брак и имаат свои семејства на кои им се заканува мешање во аферата.

Многу жени на крајот стануваат „втора жена“ затоа што се „испреплетиле“ со маж со кој никогаш немале намера да бидат редовно. Можеби и не знаеја дека човекот е оженет, но во секој случај продолжија и подоцна се заљубија.

Постојат жени кои немаат проблем да се дружат со оженети мажи и се чини дека малку жалат за тоа, но генерално гледано, тоа обично не е така.

Многу пати прељубник ќе им вети на љубовниците сè за да ја задржат со него, а потоа поминува толку многу време што и станува тешко да раскине.

  1. Станува љубоморна

24sata

Ако жената станала љубовница и знае дека нејзиниот љубовник е оженет, тогаш сигурно се чувствува љубоморна. Таа се чувствува љубоморна секој пат кога тој не е со неа. Тој знае дека оди дома кај друга жена. Таа знае дека нејзиниот oљубовник има уште еден живот во неговиот дом од кој тој никогаш нема да биде дел.

Ако таа нема свое семејство, животот на љубовницата е обично осамен, а тоа е нагласено со фактот дека нејзиното срце веројатно тоне секогаш кога ќе размисли што прави нејзиниот љубовник дома со сопругата и семејството. Таа е љубоморна што тој дели кревет со неговата сопруга и никогаш нема да го открие вистинското ниво на интимност што ја имаат.

А љубовница, како и секоја друга жена, сака нејзиниот љубовник да се гордее со неа, да им кажува на своите пријатели за неа и да има желба да му каже на целиот свет колку ја сака.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris