Три жени ги откриваат менијата со кои ги изгубиле „оние“ пет вишок килограми

8 февруари, 2021
tri zene glavna

На многу жени им претставува поголем предизвик да изгубат пет килограми отколку, на пример, 15. Обично причината е што луѓето со многу вишок килограми, освен ако не постои здравствена причина, јадат нездрава храна и не се движат доволно, додека оние со пет килограми претежно водат здрав начин на живот, но не успеваат да ја постигнат својата идеална тежина.

Три жени со овој проблем го откриле својот план на исхрана со кој конечно ја постигнале својата идеална тежина.

Алисон Тибс се бореше да се ослободи од тие пет килограми вишок од студентските денови. Дури кога имала триесет години, животот започнал да слабее кога престанала опсесивно да брои калории и да исфрла групи на храна. “Првото нешто што научив е дека морав да бидам добро организирана, односно морав редовно да одам на шопинг за да можам да готвам. Следев основни совети за исхрана поврзани со балансиран оброк, што значи дека еден оброк содржи протеини, здрави јаглехидрати, зеленчук и здрави масти. Јас сум на овој режим веќе шест години и никогаш не сум ги вратил изгубените пет килограми “, го опиша своето искуство Алисон Тибс и го откри своето стандардно мени.

Појадок: Зелено смути – 2 шолји кељ, шолја косовска вода, вода, 2 шолји јагоди, половина банана, лажичка ѓумбир, лажичка кокосово масло, коцка мраз.

Ужина: 3 мафини од белка од јајце со козјо сирење, пилешко и спанаќ.

Ручек: Салата од зелка со туна, зелка и тврдо варени јајца. Ужина: Јаболко и индиски ореви.

Вечера: Пилешко и сладок компир.

Десерт: Коцка до две темни чоколади и неколку бадеми.

Талија Корен вели дека изгубила клучни пет килограми вишок со тоа што почнала да готви 75 проценти од оброците наместо да јаде постојано надвор: „Се фокусирав на тоа да јадам само цела храна и да вежбам умерено (трчање и јога) најмалку три пати неделно Пролетта и летото 2015 година имав 60 килограми, а до крајот на летото 2016 година 55 килограми “.

Појадок: вафли од интегрално брашно со лажичка путер од кикирики и половина банана.

Ужина: неколку бадеми и суви брусница. Ручек: Лосос на скара, аспарагус, половина печен сладок компир со пиперка.

Ужина: Јаболко.

Вечера: Интегрална тортилја со еден сецкан домат, две јајца, спанаќ, сирење со малку маснотии.

Десерт: Половина чаша бобинки во половина чаша грчки јогурт и малку мед.

Елен Јин успешно изгуби пет килограми со броење на внесот на протеини, јаглени хидрати и маснотии за некое време: “Јас ги пресметав потребите на моето тело врз основа на мојата висина, тежина, возраст, ниво на физичка активност, метаболизам во мирување. Кога добив број на калории во маснотии , јаглехидрати и масти кои треба да се консумираат во однос на горенаведените вредности, решив да јадам 15 проценти помалку калории. Убавината на оваа диета е тоа што создава здрав став кон храната. И јас можам да јадам се што сакам до одреден степен. Одлучив за нутриционистички избалансирани оброци и модифицирана еверзија на омилени десерти. Оваа диета овозможува бавно и трајно слабеење без фрустрации и големи жртви “.

 Појадок: Половина чаша цели вафли со висока содржина на протеини, 20 гр посно месо, 2 парчиња сланина и 100 гр белка од јајце (понекогаш ставам и малку сирење).

Ужина: Смути со протеини – половина банана, 2 лажици прашок од чоколаден протеин, 2 лажички путер од кикирики, шолја млеко, мраз.

 Ручек: 150 гр туна и 2 лажички јогурт, салата, 30 до 40 гр авокадо, 2 до 4 лажички крцкави снегулки. Ужина: грчки јогурт со бобинки.

 Вечера: Пилешко на скара, 150 гр ориз, шолја грав или малку сирење.

Десерт: сладолед од 280 kcal

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber