Уметничка диета на руските балерини: Хранете се вака 10 дена месечно и нема да го препознаете вашето тело! (Мени)

30 јануари, 2021
225549_shutterstock-711140161_ls

Конечно е откриена уметничката диета на руските балерини. Се заснова на десетдневен пост што се повторува секој месец. Се верува дека со изгладнување, клетките се обновуваат, трошат вишок маснотии.

Диетата се практикува 10 дена и секој месец. Имате три оброка на ден за тие 10 дена, но тие се следни.

Првите два дена јадете само 200 мл кефир со 1 лажичка мед.

Во следните два дена, јадете само јаболка во неограничени количини. Можете да ги јадете свежи, да пиете свежо исцеден сок од јаболко, да печете или да готвите јаболка.

Во следните 5 дена, јадете варени пилешки гради со гарнир со зеленчук. Но, еве, ограничете се на поделба на 200 грама пилешки гради на 3 оброка, и може да јадете варен зеленчук во неограничени количини.

На последниот ден, јадете 50 грама тврдо сирење, и тоа е тоа.

Не заборавајте да пиете големи количини вода.

Во текот на другите денови од месецот, се обидувате да јадете што е можно поздрава храна и многу да се движите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber