Принцот Хари ќе и ја исполни големата неисполнета желба на Дијана!

30 јануари, 2021
profimedia-0346246455

Се поблиску е до тоа…

Иако живее во Америка од март минатата година, најпрво во Канада, а потоа и во САД, 36-годишниот принц Хари сè уште не поднел барање за американско државјанство. Но, тој е се поблизу до откажување од британското државјанство и со тоа ја исполнува големата неисполнета желба на неговата покојна мајка, принцезата Дајана, тврди кралската експертка Рејчел Боуви во подкастот „Royally Obsessed“, пишува stylecaster.com. Имено, во годините пред нејзината трагична смрт, Дијана честопати велеше дека сака да „избега од сè“ во Америка, да им го земе државјанството и да живее во Њујорк.

Експертката смета дека прашање на време е кога Хари ќе сака да стане американски државјанин, со оглед на тоа што Меган и тој и нивниот едно и пол годишно синче Арчи се сместија трајно во Калифорнија, каде што купија вила во вредност од 29 милиони долари. Покрај тоа, смета Рејчел, Хари станал „многу заинтересиран и активен во американската култура, политика и нивните вредности“.

Но, на Хари сепак му требаше дополнително охрабрување, рече таа, да го направи тој голем чекор, а тоа може да бидат зборовите на Дајана што сè уште му ѕвонат во главата.

‘Дијана зборуваше толку долго за тоа како ќе се пресели во Newујорк. Таа навистина сакаше да живее во САД, далеку од папараците и Чарлс кои ја изневеруваа и членовите на кралското семејство кои не ја сакаа. Затоа, не би бил изненаден ако Хари ја исполни својата желба за себе, на крајот на краиштата, тој го следи примерот на Дијана во многу работи што ги прави во животот. На пример, тој ја продолжи нејзината хуманитарна работа “, рече експертката.

Веста за желбата на Дајана да се пресели во САД се појави во 2019 година кога нејзиниот поранешен личен асистент Пол Бурел откри дека Лејди Ди планира да замине во Америка со нејзините синови. „Всушност, на денот кога почина, видов документи на нејзиното биро кои откриваат дека е во процес на купување куќа во Малибу, Калифорнија“, рече тој во тоа време.

„Таа сакаше Вилијам и Хари да поминат три или четири недели во Америка еднаш годишно, да запознаат поинаква култура и да го прошират нивниот поглед на светот“, објасни тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber