Ве остави, а вие сè уште го сакате? Еве како да го инспирирате да ја преиспита својата одлука за раскинување

21 јануари, 2021
momak-briga-frustracija-830x0

Ќе се покае побрзо отколку што можете да замислите!

Да се биде ​​оставен боли од повеќе причини, особено затоа што личноста со која сте биле во емотивна врска повеќе не ве сака. Ако некогаш сте имале вакво искуство, веројатно сте се запрашале што можете да направите за да ја промените ситуацијата и да го направите вашиот поранешен да зажали за својата одлука.

Колку време им треба на мажите да зажалат за раскинувањето?

Нема универзален одговор, но психолозите велат дека многу мажи ќе се покајат по раскинувањето во рок од четири до шест недели.

Дури и оние кои се целосно сигурни дека девојката што ја оставиле не чувствува каење за нив; многумина се прашуваат дали навистина ја направиле вистинската работа кога раскинале.

Ако сакате да го натерате бившиот да се покае уште побрзо за раскинувањето, испробајте ги овие 10 предлози што им дадоа посакувани резултати на многу девојки.

1. Заблескајте физички

Тешко е да се „подигне од пепел“ кога сите ваши бродови ќе потонат, но вреди! Ако мажот по раскинувањето види дека изгледате како милион долари, тој нема да може да се ослободи од грижата на совеста што ве остави.

Никој не се помири баш така со фактот дека тој ја остави девојката кон која сите се свртуваат.

2. Одржувајте трезвеност

Ова може да биде дури и потешко од физичката трансформација, но вреди и повеќе. Кога ќе остават девојка, мажите очекуваат таа да страда и да жали.

Ако не го стори тоа, мажите почнуваат да се прашуваат дали можеби тие се во загуба.

3. Придобијте ги неговите пријатели

Ако неговите пријатели ве познаваа добро, тогаш знајте дека сигурно ќе го прашаат зошто ве остави.

Пријателите играат значајна улога во животот на секој маж, па ако останете во контакт со нив и продолжете да се дружите, тоа ќе биде полн погодок. Немојте да се изненадите ако на крајот тие играат клучна улога во вашето помирување.

4. Заработувајте повеќе од него

Ова е „принципот на Тејлор Свифт“. Секој знае дека поп-пејачката имаше еден куп момци кои лошо се однесуваа кон неа. Таа сега е мултимилионерка која ужива во луксузна вила, автомобили и се што посакува нејзиното срце.

Ако мислите дека нејзините поранешни момчиња не жалат што ја оставиле, се лажете.

Во наши околности, тешко дека ќе можете брзо да напредувате во кариерата и да заработите многу пари, особено за кратко време, но разделбата нека ви биде мотив да работите понапорно од порано – тоа ќе биде забележано и наградено некогаш.

5. Успех на работа

Успехот е привлечен, дури и за мажите кои се премногу исплашени да излезат со успешни жени.

Вистина е дека добрите резултати на работа или хоби што ги правите и кои се наоѓаат под „јавна контрола“ покажуваат дека сте победник, а мажите сакаат да бидат со победници.

6. Дружете се колку што можете повеќе

Нема да имате ништо од тоа ако по раскинувањето се одлучите да завлечете „во четири sида“ и да тагувате. Излезете со пријателите и споделете фотографии од забавата на социјалните мрежи.

Дури и ако вашиот бивш веќе не ве следи на Facebook и Instagram, некој веќе ќе му каже дека добро си поминувате. Ова ќе го натера да се запраша дали одеднаш донел одлука да раскине, па затоа ќе почне да размислува повторно.

7. Запознајте нови луѓе

Повеќето мажи почнуваат да жалат за раскинувањето кога ќе ја видат својата поранешна девојка како се забавува со другите. Ова не значи дека треба да „летате“ во нова врска по секоја цена, но имате апсолутно право да флертувате со други.

Кога вашиот бивш ќе види дека животот ви оди добро без него и дека други мажи се заинтересирани за вас, тој ќе сфати дека многу пропуштил.

8. Прекинете го секој контакт

Немојте да му пишувате, да му се јавите или да оставите коментари под неговите објави на социјалните мрежи. Едноставно, „избришете се“ од неговиот живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber