Ви требаат совети за совршено нашминкани очи? 5 совети како да ги припремите капаците за шминкање!

22 септември, 2021
328283_shutterstock-771618409_ff

Најчесто, не се посветува многу внимание на очните капаци и самата шминка на очните капаци во секојдневниот живот, бидејќи тој дел се смета за еден од најсложените чекори во самата шминка.

Всушност, можно е да се уреди овој пејзаж на многу едноставен начин, и за тоа не ви се потребни големи вештини. Најважно е добро да го подготвите капакот за нанесување на бојата, па затоа ќе ви дадеме упатства како да го направите тоа на најлесен и најбрз начин:

  • Пред да нанесете шминка, темелно исчистете го капакот со средство за отстранување шминка, а потоа оставете го добро да се исуши пред да го нанесете производот.
  • Ако вашите сенки се прашкасти – прво нашминкајте ги очите
  • За да започнете со нанесување на бојата, најважно е да нанесете подлога за сенка на капакот, која може да се користи како посебен производ, или коректор или едноставно течна пудра.
  • Замислете го капакот како платно, па затоа треба да биде добро подготвен за бојата што ја нанесувате, па во зависност од вашите желби, одберете дали сакате основата да ви биде леплива или посува.
  • Ако сакате да биде посува, со што е полесно да работат почетниците, не заборавајте да го покриете капакот со неутрална нијанса за да го матирате.

Вашиот капак е подготвен за понатамошна работа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris