Вистинско уживање: вафли од банана ќе го полуди вашето семејство (РЕЦЕПТ)

5 јануари, 2021
vafl-1536x1152

Кој не сака добра вафла.

Направете смеса со банани за уште подобар вкус.

Најдоброто нешто е што можете да оставите фантазијата да работи и да експериментирате со различни состојки.

И, она што е сигурно е дека вашето семејство ќе биде воодушевено од мирисот на вафла со банани или некое друго овошје.

Состојки:
шест јајца
две зрели банани
две лажици путер
три лажици интегрално брашно
половина лажичка цимет

Измешајте јајца, пире од банани, путер, брашно и цимет. Кога смесата ќе биде мазна, додадете сол и добро измешајте. Подмачкајте ги вафлите и добро загревајте.
Додадете го тестото и печете додека не добие златна боја. Повторете ја постапката со остатокот од подготвената смеса.
Послужете вафли со свежо овошје, путер и прелив по желба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris