Во 2021 година, Венера е директна, 2 знаци сигурно ќе стапат во брак, а 1 не смее да се разведува!

15 јануари, 2021
new-year-5678207-1920-324741

А, кој влегува во брак оваа година?

“Тажните луѓе се поподложни на болести, љубовта е здравје”, рече еден астролог и додаде: “Вљубениот човек е најкреативен, тоа е нашата најприродна состојба. Љубовта е најискрената врска на човекот со самиот себе. Љубовта е давање, среќа и уживање”.

астрологот издвои два хороскопски знаци кои ќе бидат најсреќни оваа година:

“Јарците и Вагите ќе имаат најголема среќа во љубовта. Беше истакнато дека ќе започнат нова емотивна врска, ако веќе ја немаат. И можат да ја обноват романсата во врската. Луѓето прават грешки затоа што не знаат како да испратат порака за да му кажат на човекот да размисли на неа. Венера ќе биде директна во текот на целата година. Нема да биде ретроградна, како Меркур кога сите се плашат“, вели астрологот и додава дека повеќето знаци оваа година ќе напредуваат на полето на љубовта.

“Оовенот има идеална можност да ја круниса љубовта со брак ако е во врска. Ако не е, може да се сретне со партнер и таа врска ќе се претвори во брак за кратко време”.

Но, постои една опасност.

“Овните и Јарците кои се во врска или брак ќе имаат одредена непријатност од партнерот, но не смеат да се разделат. Овните кои се раделуваат оваа година ќе зажалат за тоа.“

“Бикот ќе бара сродна душа, не бара некој да се заљуби како” млади мајмуни “, туку некој во кој ќе ужива кога ќе се прегрне. И ќе ја пронајдат таа сродна душа. Зафатените Бикови кои се во долга врска или брак, таа љубов може да ја оплеменат преку некои нови учења и да се свртат кон некаков духовен развој “.

“Близнаците се многу среќни, но нема да имаат потреба да се заљубуваат. Најбрзо се заљубуваат и најлесно паѓаат. На првиот проблем, тие бегаат. Ќе имаат многу среќа со парите”.

“Раковите ќе крунисаат нешто кога станува збор за љубовта. Ако еден Рак бил заљубен во личност која била недостижна за него, тој ќе го оствари тоа. И тој ќе ја круниса таа врска со брак”.

“Лавовите имаат фантастична година за нови љубови. Ако се во врска со која не се задоволни, ќе запознаат личност која ќе ги сруши сите митови за љубовта и ќе се заљуби максимално”.

„За девиците, првата половина од годината е исклучително добра за започнување на некоја љубов, а остатокот ќе се прилагоди на партнерот“.

” Ова е идеална година за вагите за нова љубов. Тие се најкреативните знаци, а заљубениот човек е креативен”.

„Скорпиите ќе имаат многу добра година за работа и деловно работење, но ако бидат слободни, ќе најдат нова љубов на работа или преку работа.

“Стрелците ќе бидат среќни и радосни, имаат мал свет. Ќе се заљубат преку Интернет во личност која е далеку.

„Јарците имаат идеална година за брак“.

“Водолијата во врска и брак ќе доживее нешто божествено. Слободната водолија ќе бара сродна душа и ќе ја најде личноста за која сонувала со години”.

“Рибите живеат за љубов, а таквите луѓе се нејасни за луѓето. Тие ќе имаат многу среќа, особено кога Венера ќе им дојде како знак, а Јупитер ќе им биде нагласен”.

Астрологот вели дека секој човек може да најде љубов, но не знае каде. Каде е Венера во нашиот хороскоп, таму нè чека љубов. А, луѓето бараат љубов на работа. Астрологијата е тука за да не губиме време на залудни обиди “, заклучи тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber