Во колку часот сте родени? Тоа ќе ви открие нешто интересно…

9 јануари, 2021
dreamstime-s-84149523

Секој час има одредена астролошка фреквенција што ја диктира енергијата на човекот. Затоа, родените од полноќ до зори се мирни, а попладневните деца се немирни.

Денот е поделен на шест временски единици, периоди што ја диктираат биоенергијата на лицето, како и неговите карактерни црти дадени од часот на неговото раѓање. Секој од овие т.н. временските станици диктираат човечки карактер во однос на влијанието на планетарните орбити. Првиот период е од полноќ до четири часот наутро, вториот од четири до осум наутро, третиот од осум до пладне, четвртиот од пладне до 16 часот, петтиот од 16 до 20 часот и шестиот од 20 часот до полноќ.

Од полноќ до 4 часот наутро

Луѓето родени од полноќ до четири наутро ги краси сонувачки дух, голема имагинација и чувствителност. Понекогаш тие имаат проблем да се справат со реалноста и се верни на своите идеали кои не се променети од детството. Често се двоумат помеѓу своите цели, што ги прави немирни. Сакаат да го пренесуваат знаењето и искуството на другите.

Од 4 до 8 часот наутро

Луѓето родени помеѓу четири и осум часот наутро се упорни во сè што прават. Тие се практикувачи во реалниот живот и тешко е да ги изненадите – како да се подготвени однапред за сите тешкотии во животот. Имаат голема желба да го постигнат она за што сонуваат другите и вложуваат многу труд во тоа. Тие обично се многу интелигентни, но тоа не им носи голема материјална корист.

Од осум часот наутро до пладне

Луѓето родени помеѓу осум наутро и напладне ги израдуваат сите околу нив со своето присуство. Тие се амбициозни и имаат големи шанси да успеат во бизнисот, а во приватниот живот се оптимисти и духовни. Сакаат да филозофираат за смислата на животот и меѓучовечките односи, а поседуваат и бројни уметнички таленти.

Од пладне до 16 часот.

Жив дух, љубопитна природа и многу енергија најдобро ги опишуваат родените помеѓу пладне и 16 часот. Тие се создадени да бидат наставници, математичари и одлични говорници. Во меѓучовечките односи, тие се склони кон конфликт, но животот без повремена драма би бил досаден за нив и онака.

Од 16 до 20 часот

Луѓето родени помеѓу 16 и 20 часот ги краси немирен дух кој постојано ги води во нови предизвици и непознати ситуации. Тие се социјални бунтовници, а нивната енергија е вистински подарок. Сепак, ова исто така може да резултира со тенденција на вознемиреност и нервоза. Иако делуваат набрзина, тие скоро секогаш имаат план, затоа нема потреба да се грижат за нивната иднина.

Од 20 часот до полноќ

Луѓето родени помеѓу 20 часот и полноќ се природни лидери, а нивниот доминантен дух брзо освојува. Полни се со самодоверба и тешко е да се разнишаат, а најмногу страдаат ако другите го повредат своето его. Тие се специфични по тоа што треба да поминат извесно време во текот на денот сами, со цел да соберат мисли и да соберат енергија за да се дружат со другите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber