Во следните 9 дена бројките во календарот содржат неверојатна СИМБОЛИКА! Обрнете внимание, ова е уникатен феномен

21 јануари, 2021
дена

Во текот на следните 10 дена, во календарот ќе се забележи многу невообичаен феномен – таканаречените датуми на палиндром.
Имено, ова се датуми што можат да се читаат исто напред и назад, а нив ќе ги забележат оние кои користат формат на датум месец / ден / година.

Ова ќе трае до 29 јануари, но нема да биде единствениот датум на палиндром годинава.
Овие специфични денови ќе бидат запишани од 1 до 2 декември 2021 година, пишува Си-Ен-Ен.

За 100 години, ќе имаме датум што ќе биде палиндром во сите формати – 12.12.2121.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris