Водете секси разговори за поголеми страсти: ‘Валкан разговор’ што е повеќе секси отколку валкан!

13 јануари, 2021
afc86789d2971736a44e8b2a2a54a4851d67df621_articlemain

Обидете се да шепотите слатки секси глупости затоа што вашата интимност ќе ја однесе на ново ниво…

Без срам

Вежбајте да изговарате приватни секси фрази. Ова ќе ви помогне да надминете нешто што може да ве направи непријатно или да се чувствувате глупаво. На овој начин ќе постигнете или научите секси тон што го сметате за прифатлив. Инспирацијата секогаш може да ја барате во гласовите на жените кои го донеле таквиот тон на препознатливо ниво преку уметноста, како што се Мерилин Монро или Мадона. Имитирајте некои нивни фрази и вежбајте до совршенство.

Сменете ги работите

Прашајте го вашиот партнер да ви каже што го возбудува и каков начин на секси разговор смета дека е супер секси. Ако е срамежлив или не знае што да издвои, започнете со опис на дејството почнувајќи од придавки како што се влажни, тврди, сочни, секси… Кажете колку сте напалени и колку повеќе валкани детали откривате, толку подобро.

Не претерувајте…

Не обидувајте се да звучите како порно ѕвезда. И не спомнувајте ништо што може да биде понижувачко, освен ако претходно не сте се согласиле дека е во ред.

Ова секако сака да го чуе:

“Дали сакаш уште?”
“Јас сум ужасно влажна.”
“Го сакам начинот на кој ме допираш.”
“Те сакам во мене.”

Комбинирајте го секси говорот со секси движења

Фокусирајте се на поврзување на еротскиот разговор со она што го правите во моментот. Кажете му што ќе правите следно и споменете колку горите од желбата да ви се спојат телата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris