YouTube „експлодира“: Дуетот на Дино Мерлин и Сенида руши рекорди на самиот дочек на Новата година

2 јануари, 2021
1380867

Само два месеци откако го претстави својот нов сингл „Ми“ на јавноста со видео запис, волшебникот за музика во Сараево, Дино Мерлин влегува во новата година со ново музичко задоволство. За време на онлајн дочекот на 2021 година, тој го презентираше дуетот „Доџи“ со словенечката музичарка Сенида на целиот Свет. Тоа предизвика вистинска „експлозија“ на YouTube и социјалните мрежи бидејќи новото видео го погледнаа повеќе од 200.000 луѓе за помалку од два часа.

„После долгата и исцрпувачка турнеја „Хотел Национал“, се обидов повторно да го најдам својот мир, празник од светот и луѓето, па решив да отпатувам во голем град каде што се обидов да се вратам на сè, само за да дознаам – дека не можам да бидам сам “, објаснува Дино Мерлин.

„Така настанаа првите стихови од оваа песна, а Сенида беше совршен партнер за овој дует, како ехо и втор глас“, вели сараевскиот кантавтор.

Самата најава за оваа, неочекувана, музичка соработка на социјалните мрежи предизвика ерупција на ентузијазам и емотивни пораки, а клип-најавата за песната од 15 секунди за еден ден дури заврши во тренд листата на најгледани видеа во регионот на YouTube. Нема сомнение дека „Доџи“ ќе го повтори радио и Интернет успехот на хитот „Ми“, кој е прегледан скоро 14 милиони пати на YouTube за шеесет дена. Спотот за песната, напишан од Дино Мерлин, е снимен во Сараево и Лукомир, а го режираше словенечкиот режисер Кукла, кој исто така го потпишува спотот за хит синглот „Ми“.

„Работата со Дино за мене е остварување на сонот, ова е сè за мене, моето срце е исполнето кога заедно ги слушаме нашите гласови. Уште еднаш си докажав дека се што сакам со целото битие и душа е остварливо. Ова е вистински доказ и мотивација за иднината. Ништо не е невозможно и сега можам да продолжам да сонувам слободно “, вели словенечко-црногорската уметница Сенида Хајдарпашиќ, позната на сцената како Сенидах, за нејзината соработка со босанскиот кантавтор.

„Оваа година дефинитивно беше различна за сите нас, времето помина чудно и се случуваа чудни работи. Ние го поделивме снимањето во неколку фази и секој пат кога енергијата се прошири и стануваше посилна. Открив и убави делови во Босна, запознав драги луѓе и Дино се грижеше за мене и не ми дозволуваше ништо да пропуштам “, вели 35-годишната наградувана пејачка, особено горда што влезе во 2021 година со песната„ Доџи“, која наскоро ќе се најде на 13. музички албум на Дино Мерлин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber