За појадок, ужина или вечера: Одлични полнети корпи со спанаќ (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

25 јануари, 2021
3be1eddcad39245689616bc2ff1947e6a75210bb

Совршен рецепт од кујната на баба Јела.

Состојки:

Готови тенки кори

150 гр сирење

1-2 јајца

1 лажичка прашок за пециво

200 гр спанаќ

1 пократко сукало

Масло

Подготовка:

Спанаќот исцедете го и исечкајте го. Иситнете го сирењето, додадете ги јајцето и прашокот за пециво. Соединте. Намрсете ја кората, премачкајте ја со четка, ставете го сукалото на крајот од кората, па завиткајте ја со кора и оставете за три прста

Згужвајте од двете страни и извадете ја од сукалото.

Свиткајте ја во круг, а кората што не е свиткана ставете ја на средина на фил од спанаќ и затворете го кругот. Потоа ставете во подмачкан плех за мафини.

Ставете една лажица фил во средина.

Совршено за појадок, ужинка или вечера.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber