Кортни Кардашијан има ново момче! Ја посети нејзината мајка Крис со тапанарот на групата Blink-182, извор потврди: „Тие се заедно од декември“

25 јануари, 2021
Screenshot_9

Откако беа забележани заедно во Палм Спрингс, Калифорнија, извор потврдува дека Кортни Кардашијан и Тревис Баркер се официјално заедно.

Двојката се забавува лежерно од декември, а врската се темели на истото што претходно го градеше нивното цврсто пријателство.

„Тие се согласуваат навистина добро, а целото семејство на Кортни веќе го сака Тревис. Тие се соседи и одлични пријатели со години, а неодамна врската стана романтична, тврди личност блиска до парот.

Изворот посочува дека тапанарот веќе некое време е заинтересиран да ги донесе работите меѓу нив на ново ниво. Како што се испостави, неговата улога како татко го направи прилично привлечен за мајка на три деца.

– Тревис секогаш „внимаваше“ на Кортни. Хемијата и флертувањето отсекогаш постоеле меѓу нив. Тие имаат многу заедничко, и на Кортни ѝ се допаѓа каков родител е тој. Тој е неверојатен, практичен татко, и Кортни го сака тоа кај него. Тие сакаат да се релаксираат дома со своите деца и сите добро се сложуваат. Добро се снаоѓаат и не вршат притисок едни на други во моментот дека нивната врска е супер сериозна, изјавил инсајдер.

Откако Кортни Кардашијан и Тревис Баркер неодамна беа забележани како се дружат во Палм Спрингс, Калифорнија, дуото веднаш започна со гласини, а нивните пријатели потврдија дека се гледале еден месец или два и дека сè што има меѓу нив е прилично ново.

Во саботата, на 23 јануари, реалити sвездата сподели на Instagram слики од релаксирачки ден со нејзината мајка Крис Џенер во Палм Спрингс. Набргу потоа, тапанарот Blink-182 објави слични снимки кои ја прикажуваат истата позадина и пејзаж. Обожавателите со око соколово ги поврзаа точките и заклучија дека поминуваат време едни со други.

Во овој момент, сепак, и Кортни и Тревис сè уште не коментираа јавно за неодамнешното дружење или ја потврдија врската. Но, ова патување не е првиот настан што предизвика сомнеж кај обожавателите.

Во последните денови, обожавателите забележаа флерт помеѓу музичарот и Кардашијан преку Instagram. Пред неколку дена, Кортни објави селфи во огледало во сетот за долна облека SKIMS на нејзината сестра Ким Кардашијан и напиша слатки соништа за нејзиниот тапанар наскоро да коментира со емотикон со црвена роза. Тој претходно коментираше на сличен пост со цвет, овој пат лале.

Со оглед на тоа што сите членови на кланот Кардашијан многу добро знаат колку ги следат медиумите, нема шанси ваквите коментари да бидат случајни. Всушност, токму на тој начин тие започнаа да објавуваат големи вести од нивниот живот досега.

Тревис и Кортни се соседи со години и веќе во 2018 година можеа да се видат на заеднички вечери во модерни ресторани. Нивните деца се пријатели, а таа постојано нагласи дека нивната среќа и е најважна што и влијаела многу на одлуките во нејзиниот живот, а можеби и на оваа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber