ЗА СЕКОЈ ДЕН ВО НЕДЕЛАТА ПО ЕДНА БОЈА: Еве што треба да облечете за да се усогласите со универзумот!

25 јануари, 2021
175613_pexels-sharon-mccutcheon-1209843_f

Понеделник е ден за светлосината, а петок за розовата… А другите денови?

Индиската астрологија ни кажува дека секоја планета има боја со која е поврзана, па ако сте во дилема која сенка сакате да ја носите тој ден, консултирајте се со јотиш (индиска астрологија).

Боите влијаат на потсвеста и со векови хромотерапијата користи бои за усогласување на процесите во телото.

Понеделник:

Планета: Месечината

Бои: светло сина, сребрена, бела

Квалитет: инспирација, мир на умот

Вторник:

Планета: Марс

Боја: црвена

Квалитет: динамика, работа

Среда:

Планета: Меркур

Бои: зелена

Квалитет: богатство, изобилство, комуникација

Четврток:

Планета: Меркур

Бои: жолто-лимон, светло сина

Квалитет: оптимизам, духовност, мудрост

Петок:

Планета: Венера

Боја: розова

Квалитет: љубов, сочувство

Сабота:

Планета: Сатурн

Бои: темно виолетова, темно сина

Квалитет: заземјување

Недела:

Планета: Сонце.

Бои: Златна, црвена, портокалова, жолта

Квалитет: сила, моќ, здравје, самодоверба

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber