За пополни усни и намалување на темните кругови под очите: 3 трикови како да користите ХАЈЛАЈТЕР за најубави црти на лицето

26 септември, 2021
328458_sminka-shutterstock-1805797540_ff

Хајлајтерот е корисен на многу начини: за усни, образи, темни кругови… Еве како можете да го нанесете овој производ за сјаен изглед

Без разлика дали станува збор за образите или можеби за носот и усните, еден хајлајтер ќе ви помогне во сите овие области. Еве неколку совети за користење хајлајтер како дел од техниката за шминкање која ќе ви помогне да изгледате хидрирано, свежо и сјајно.

Можеби не сте знаеле, но може да нанесете хајлајтер на многу различни начини, со сунѓер, четка или дури и прсти, а во исто време да привлечете внимание кон најубавите црти на лицето. Тоа е многу корисно, а видете и како уште можете да го примените, освен на образите:

Руменило

Пред руменилото, нанесете камен хајлајтер на јагодиците, а потоа и руменилото. Ќе заблескате, ефектот ќе биде поизразен, а тоа е особено добар трик кога сакате вашата шминка да биде пристојна.

šminka

Усни

Може да постигнете пополни усни со натапкување малку хајлајтер со прстот преку нашминканите усни. Нанесете го директно на центарот на усните и уверете се дека веднаш ќе изгледаат пополно.

Коректор

Измешајте мала количина течен коректор со трошка хајлајтер (течен) и нанесете со сунѓер на очните капаци. Ако имате хајлајтер во прав, измешајте малку од него со малку пудра во прав, па исто така нанесете на очните капаци.

Ќе изгледате будно и темните кругови нема да бидат изразени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris