За жените некој број помалку, за момците некој број повеќе – зошто лажеме за бројот на сексуални партнери?

25 јануари, 2021
Screenshot_1

Вистинското прашање е колку од нас се подготвени отворено да признаат за која бројка станува збор. 8 жени ни ги признаа своите искуства!

Вообичаено е верувањето дека момците лажат за бројот на жени со кои спиеле. Најчесто, се верува, тие го зголемуваат овој број, верувајќи дека поголем број жени значи подобар рејтинг за спротивниот пол. Жените, од друга страна, имаат тенденција да го минимизираат тој број затоа што веруваат дека момците може да ги одбие тоа.

Прашавме 8 читателки колку навистина се искусни, а еве што одговорија:

„Имам 21 година, сум во врска и досега спиев само со мојот дечко“. Мартина

„Имам 29 години, омажена сум сум, спиев со 3 момчиња“. – Маја

„Имам 26 години, живеам со партнер, спиев со 10 момци“. – Ина

„Имам 33 години, омажена сум и спиев со 12 момци“. – Ана

„Имам 35 години, сум во врска, спиев со 20-30 момци“. – Лана

„Имам 27 години, сум во врска и спиев со 30-40 луѓе, од кои 5 беа жени“. – Леа

„Имам 23 години, сум во врска и спиев со 45-50 момци“. – Тијана

„ Имам 25 години, имам врска и спиев со 74 луѓе, од кои 21 момци“. – Мери

Повеќето испитаници веруваат дека просекот е до 10 момци, но секој од нив, спиејќи само со еден или двоцифрен број момци, ја одржува вистината. Ана, на пример, на секое момче со кое спие му кажува дека е првото момче со кое има секс без да биде во врска со него. Таа е искрена само кога вели дека имала само едно момче. Дури и нејзиниот сопруг верува дека тој е само вториот маж со кој спиела.

Некои испитаници откриле дека ќе му ја откријат точната бројка на некого за кого сметаат дека нема предрасуди и е либерален и широк ум, но кога ќе сретнат некој поконзервативен, тие редовно се држат до некои замислени, пристојни бројки. Мери, која ги сменила најмногу сексуалните партнери, исто така признала дека секогаш вели дека спиела со 5-7 од нив, од едноставна причина што не сака да биде отгната од неа за нешто што е нејзина приватна врска. „И штом луѓето слушнат дека сме спиеле со многу момци, тие веднаш заземаат позиција дека сме курви“, призна таа.

Поентата е дека не постои идеален број колку партнери треба да смениме, ниту пак оние со мал број треба да се сметаат за неискусни и да имаат здодевен сексуален живот, исто како што не секоја жена со поголем број партнери е жена со лесен морал. Секој има онолку партнери колку што најмногу им одговара и нема потреба од ничии сексуални навики и однесување да се соочуваат со осуда, само затоа што тие се различни од нашите. Сè додека некој е задоволен од својот сексуален живот, колку и да е скромен или необичен, ние немаме право да упаѓаме во него или да го осудуваме на кој било начин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber