ЗАБ ОД РАКУН, МЛЕЧЕН ЗАБ, КРИСТАЛИ: Еве што користат славните во Холивуд за суеверие!

8 февруари, 2021
dzenifer_aniston_takst_0

Кој би рекол …

Многу јавни личности се многу суеверни, па затоа со помош на разни предмети се обидуваат да се заштитат и да си ја обезбедат среќата.

Еве што користеа:

Одри Хепберн – не се оддели од фигурината на зајакот.

Хелен Милер – носеше ист пар чевли на доделувањето на наградите, за кои веруваше дека ќе и донесат победа и Оскар.

Викторија Бекам – верува во силата и енергијата на кристалите од кои не се одделува.

  • Јас сум многу духовна личност. Патувам со моите кристали. Ги имам во различни бои – рече таа пред неколку години.

Хајди Клум – нејзиниот млечен заб е нејзината амајлија.

Hajdi Klum


Џенифер Анистон – пред секое патување со авион, таа има посебни ритуали што ги почитува.

  • Ако патувам со авион, секогаш кога ќе влезам во возилото, најпрво ќе стапам на десната нога и ќе тропнам на надворешноста на авионот – рече еднаш актерката.

Линдзи Лохан, Ријана, Ештон Качер, Бритни Спирс, Парис Хилтон, Мадона – црвена нишка.

Музичарот Стивен Тајлер – заб од ракун.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris