Грдата вистина зад совршеното тело на Кендал Џенер

17 февруари, 2021
profimedia-0591064989-725x485

Кендал Џенер ги запали мрежите со секси кампања за долна облека SKIMS. Таа позираше во минијатурни парчиња, а на фотографиите изгледа совршено. Сепак, тоа е само илузија – со овие слики Кендал само придонесе за нереалното претставување на женското тело во медиумите.

Никој не спори дека Кендал е занесна и згодна девојка, но секогаш треба да имате предвид колку се нејзините негувани фотографии. Имено, нејзиното тело е толку „обработено“ во Фотошоп што на нејзината кожа нема ниту една несовршеност.

Без оглед колку Кендал тренираше и одеше на третмани, едноставно е невозможно да изгледа како кукла.

Ова го откри страницата на Инстаграм Проблематична слава, која првенствено посочи колку се неприродни нејзините пропорции. Половината и нозете се издолжени за да изгледаат како кукла Барби, а не како човечко суштество.

Kendal Džener

Потоа е наведено преку техничките неправилности на фотографиите – јасно е како и се свиткани рацете и нозете на чудни места, што укажува на обработената фотографија.

„Сите форми на телото се убави и треба да се ценат. „Само мислам дека е важен потсетник дека интернетот обично се филтрира“, напишаа тие.

Kendal Džener


Друг детал што е невозможен е дека Кендал има толку мазна кожа во интимниот регион, што е сосема видливо во нејзините минијатурни танги. Имено, без оглед како ги отстранувате влакната од оваа област, едноставно е неверојатно што немате дамки или видливи пори на кожата. Ниту, пак, нечија кожа е со иста боја во овој дел.

Kendal Džener
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi