Замрзнати во времето: Овие славни дами не стареат и тврдат дека не биле подложени на никакви естетски операции!

30 јануари, 2021
стра

Ѕвездата на „Пријатели“, 51-годишната Џенифер Анистон, тврди дека претпочита да користи различни третмани наместо ботокс.

Уште во 2017 година, таа изјави: „Не можам да кажам дека не сум го пробала, но сите овие работи ми изгледаат смешно!“ Наместо ботокс и други процедури, таа претпочита да користи неинвазивни третмани, како што се ласери или ултратерапија, што всушност е „биста“ на колаген.

Jennifer Lopez 2010. i 2021.

Џеј Ло може да се пофали со исклучително затегната и мазна кожа на лицето, без брчки на челото или изразени кругови под очите. Се чини дека го запре стареењето уште во 2010 година.

На неодамнешните обвинувања дека Ботокс е одговорен за нејзиниот младешки изглед, Лопез луто рече: „По петстотини милионити пат … Никогаш не примив инјекција со ботокс или отидов на постапка! Обидете се со JLo Beauty и чувствувајте се убаво во вашата кожа! ‘

Nicole Kidman 2007. i 2020.

53-годишната актерка со години тврди дека избегнува сонце, што дополнително ја оштетува кожата и предизвикува брчки, но дали можеме да кажеме дека навистина никогаш не била подложена на никаква операција? Таа сама тврди дека не.

Така, во едно интервју во 2013 година таа рече: „Вистина е, јас за жал пробав ботокс, но се ослободив од него и сега конечно можам да го мрднам лицето. Ниту една операција не е за мене … Единственото нешто што го користам е сончање со заштитен фактор “.

Courteney Cox 2010. i 2020.

Меѓу дамите кои се чини дека не старееле, се споменува името на 56-годишната Кортни Кокс. И самата призна дека кратко време користела полнила, но и во 2016 година откри дека се ослободила од нив и дека повеќе не сака ништо на нејзиното лице.

Melania Trump 2010. i 2020.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber