Згоден правнук на кралицата Елизабета нова сензација на Инстаграм поради жешките видеа! Го нарекуваат нов фитнес крал

22 јануари, 2021
37418182_639222756441826_8646862781485678592_n-660x450

Внукот на кралицата Елизабета е крунисан за најжешкиот нов крал на вежбите. Иако е 26-ти во редот за британскиот трон, 21-годишниот Артур Чато сè уште е на кралски третман на социјалните мрежи откако сподели видеа од вежбата на Инстаграм.

Чато, внук на принцезата Маргарет, помладата сестра на кралицата Елизабета, живее во Шкотска и работи како личен тренер. Студира и географија на Универзитетот во Единбург. Понекогаш нарекуван можен „следен принц Хари“, ергенот присуствуваше и на престижниот колеџ Етон. Тој дури успеа да украде дел од публицитетот од главните sвезди на кралското семејство, принцот Хари и Меган Маркл, на денот на нивната венчавка, кога тој се појави придружуван од неговата мајка Лејди Сара Чато.

50-минутните видеа за вежби станаа хит на сите платформи на социјалните мрежи, а сега фановите се потат на повеќе начини. „Дали Артур Чато е сингл? Подготвен сум да се приклучам на кралското семејство “, обожавател опседнат со младиот гуру за фитнес споделен на Твитер. „Прашање на денот: како може некој да стане девојка на Артур Чат“, твитна друг обожавател.

Сепак, Чато, како личен тренер на високо ниво, не само што се гледа себеси како нова сензација и убавина на Инстаграм, туку е сериозно фокусиран на тренинг, па во неговата биографија се вели дека тој е „специјализиран за обука за сила и издржливост со воен фокус“.

Чато вежба и веслање, па летово веслаше низ Велика Британија. „Ова беше предизвикувачка експедиција, но ми даде многу искуство во тренерот не само јас, туку и мојот тим. Верувам дека физичката обука е клучна за подобрување на сопственото ментално здравје и сакам да ја споделам со другите “, рече Чато по ова искуство. Исто така, на својата страница на Инстаграм, Чато објави видео од ова „исцрпувачко“ искуство на патување 2.000 милји, 42 дена низ земјата, и овој чин е одлична работа и затоа што Чато собра значителни средства за британскиот Црвен крст на овој начин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris