Жените кои го прават ова во кревет, се посклони кон ПРЕЉУБА

24 октомври, 2021
Screenshot 2021-10-24 224739

Дури 80 отсто од жените признале дека го изневеруваат партнерот.

Се случува жената да не може да доживее оргазам, што е сосема нормална работа.

Меѓутоа, тогаш можеби ќе сака да го исполни своето задоволство со некој друг.

Истражувањата покажаа дека постои едно нешто што може да укаже дека жената ве изневерува со друг маж. Имено, истражувањата покажаа дека на жените кои редовно доживуваат оргазам им е тешко да бидат верни. Студијата, објавена во „Archives of Sexual Behavior“, испитувала 138 жени и 121 маж во хетеросексуални врски, каде што биле испрашувани за оргазам и прељуба.

Интензитетот и зачестеноста на женските оргазми немале големо влијание врз тоа дали жените претходно изневерувале или веројатно ќе изневеруваат во иднина. Но, постоела дефинитивна врска помеѓу тоа колку пати една жена глумела оргазам и колку е веројатно дека ќе изврши прељуба.

Колку повеќе жената се преправа дека доживеала оргазам, толку е поголема веројатноста дека го изневерила партнерот во минатото, како и дека повторно ќе го изневери во иднина. Секс експертот Тами Нелсон откри дека 80 проценти од жените признале дека го изневеруваат својот партнер.

Претходните студии покажале дека жените кои глумат оргазам се чувствуваат незадоволни од сексот со своите партнери или не можат да кажат што сакаат во креветот – што може да ја објасни потребата да се најде задоволство на друго место.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris