Зошто мажите обично изневеруваат, а зошто жените? Ќе ве изненади по што всушност копнеат припадниците на посилниот пол

24 јануари, 2021
1610463159486-shutterstock378797413-830x0

Едно ново истражување ја открива причината зошто мажите, а зошто жените обично изневеруваат. Резултатите се многу изненадувачки.

Наима Алиша Волкер, советник за брак, во својата нова книга откри дека мажите обично бараат љубовница, кога сакаат нежност.

Од друга страна, припаднички на понежниот пол се оние кои очекуваат само секс од љубовниците без приврзаност и емоции.

Таа тврди дека, иако ние обично ги доживуваме мажите како пожелни за интимни врски и веруваме дека на жените им е потребна романса, тоа не е сосема точно.

Повеќето од мажите со кои зборуваше Алиша всушност беа желни за нежноста и вниманието што не го примија од своите партнери.

Алиша за порталот „Сан“ изјави дека мажите сакаат само жените да им прават комплименти и да ги фалат, како и да ги слушаат нивните секојдневни приказни.

Таа додаде дека жените генерално сакаат секс без обврски кога станува збор за изневерување и избегнуваат мажи кои лесно се врзуваат.

preljuba, brak, pevara, krevet, žena, muškarac, spava

Овој пристап кон измама, сепак, е во спротивност со она што веб-страницата на Superdrug Online Doctor го најде во 2017 година.

Се тврди дека најверојатната причина зошто мажите изневеруваат е тоа што тие едноставно физички сакале одредена личност.

Од друга страна, жените пријавиле дека изневерувале затоа што нивниот партнер не им го покажал потребното внимание дома.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris