„Зошто си толку сурова?“ Адел им даде „срцев удар“ на фановите

26 јануари, 2021
adele

Британската музичка sвезда, 32-годишната Адел, го објави својот последен албум „25“ пред скоро шест години, а обожавателите оттогаш нетрпеливо ги „гризнаа ноктите“ во пресрет на нејзиниот нов албум. Колку веќе им отстапија нервите поради чекањето, покажа нивната реакција на социјалните мрежи до последната објава што пејачката ја сподели на Инстаграм, пишува Мирор. Имено, фановите веќе почнуваа да имаат солзи од среќа бидејќи мислеа дека Адел најавува издавање на нов албум, но кога сфатија дека не станува збор за тоа, тие беа многу разочарани.

Adele

Дали сум единствениот што мислеше дека ова е најава за нов албум?

Адел на Инстаграм ја одбележа десетгодишнината од објавувањето на нејзиниот албум „21“, споделувајќи фотографија од корицата на албумот. Во описот им се заблагодари на обожавателите за поддршката и честа што и ја укажаа со тоа што ги пуштија неа и нејзината музика во нивните животи. „Никогаш не би помислила! Среќна десетта година, стар пријател. Лудо е колку малку се сеќавам како беше пред десет години и како се чувствував ’, напиша таа меѓу другото. Наскоро збунетите обожаватели реагираа во коментарите. „Нов албум ???“, „дали сум единствениот што сметаше дека ова е најава за нов албум?“, Напишаа тие. Другите ја молеа Адел да издаде нов албум.

Девојче, каде е новиот албум? ‘

‘Нов албум, те молаам’, ‘девојче, каде е новиот албум?’, И напишаа разочараните обожаватели. Да потсетиме, за време на долгата пауза од снимање нови песни до британската дива во октомври 2019 година се разведе од сопругот Симон Кончеки, со кого го има осумгодишниот син Ангел. Неодамна, во медиумите се појави вест дека поранешната двојка постигнала вонсудска спогодба за да избегне скап развод, иако не се познати детали за тоа колку пари добил Симон од Адел чие богатство се проценува на неколку стотици милиони фунти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber