Нема попрецизен хороскоп од тибетскиот: Единствените 5 знаци на кои им се предвидува среќа во 2021 година!

26 јануари, 2021
240263_shutterstock-65884507_ls

Според тибетската астрологија, 2021 година се нарекува година на новата месечина и се предвидува да донесе обновување, раст и нови можности. Оние кои се фокусирани на врвот, односно со исполнување на своите цели, во 2021 година ќе имаат дополнителна самодоверба, просперитет и финансиска среќа.

Тибетската астрологија е различна од астролошките предвидувања и толкувања на Запад. Таа се заснова не само на толкувањето на планетарните аспекти и соѕвездија, туку и на набљудувањето на елементите во астрологијата, како и симбиозата на астрологијата и нумерологијата. Малкумина ја разбираат тибетската астрологија, а тоа го практикуваат само луѓе кои имаат „јанчар“ – стара стекната вештина и знаење за астролошките толкувања.

Тибетскиот хороскоп во 2021 година издвојува 5 знаци со кои годината на новата месечина ќе донесе посебна среќа:

Змеј – Личности родени 1940/1952/1964/1976/1988/2000/2012

Луѓето родени во знакот на Змејот годинава очекуваат подем и голем успех. Нивните најсреќни денови во месецот се 3, 15 и 27, а потоа се препорачува да започнат нешто ново. Негувајте ја вашата имагинација, развијте ја и проширете ги вашите хоризонти. Бидете свесни за вашата енергија и моќ.

Во 2021 година, на Змејовите ќе им биде полесно да се поврзат со други луѓе, грижејќи се за нивните чувства. Тие внимателно го разгледуваат секој проблем, гледајќи го од неколку агли. Тие лесно ги надминуваат пречките.

Кобра – Личности родени 1941/1953/1965/1977/1989/2001/2013

Кобрите имаат голем талент – се верува дека сè што ќе допрат може да се претвори во злато. Оваа легенда во реалноста значи дека станува збор за луѓе со вредни и вешти раце и дека тие секогаш ја завршуваат работата целосно, не се предаваат додека не ја постигнат својата цел. Оваа година, нивната работа е особено наградена и наплатена, па можно е и финансиски да напредуваат. Нивните среќни датуми се: 1-ви, 13-ти и 25-ти ден во месецот.

Астрологијата посочува дека луѓето родени во знакот Кобра ќе постигнат добар професионален напредок, а многумина ќе ја исполнат старата желба и ќе започнат да ја практикуваат професијата за која сонувале.

Чувар на пожар – Личности родени 1942/1954/1966/1978/1990/2002/2014

Главната мисија на овие луѓе е да внесат светлина во темнина, топлина во студ и ред во хаос. Чувари на ветрот се луѓе кои носат добра енергија, привлекуваат луѓе и се совршени во тимската работа. Во текот на зимата ги чека најдобриот период за деловен успех и финансии, а најсреќни денови во месецот се 4-ти, 6-ти и 28-ми во месецот. Интуицијата ви помага да донесувате добри одлуки и да ги изберете вистинските соработници и деловни партнери. Тие остваруваат финансиски профит со помош на одлични идеи и добри комуникациски вештини.

Извор – Личности родени 1943/1955/1967/1979/1991/2003/2015

За овие луѓе се верува дека се гласници на добри вести. Тие уживаат авторитет, тие се одлични водачи и луѓето им веруваат. Најмногу успех ги чека во текот на есента 2021 година, а најдобри денови им се 5-ти, 17-ти и 29-ти ден во месецот. Тие секогаш го избираат вистинскиот пат за да ги постигнат своите цели, а нивниот успех доаѓа преку комуникација и добра интеракција со колегите. Голема поддршка ги чека на патот кон остварување на нивните цели.

Желка – 1946/1958/1970/1982/1994/2006/2018

Ова ќе биде добра година за вас, бидејќи ќе користите скриени таленти. Избегнувате ризик и точно знаете како да се придвижите кон вашата цел. Зголемената свесност и интуиција ви носи сила да ги решите повеќето предизвици во годините на младата месечина. Опкружени сте со енергија на изобилство, а најдоброто време од годината за нив е пролетта. Најсреќните денови се 8, 20 и 31 ден во месецот. Играјте со вашите планови, Универзумот ве охрабрува да ги остварите вашите соништа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris