Дефинитивно НАЈДОБРОТО СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ НА WC ШКОЛКАТА: Ги отстранува бигорот и сите наслаги, оставете само 15 МИНУТИ да отстои

27 април, 20220
Screenshot_2

Вашиот тоалет ќе биде брилијантно чист и сите наслаги ќе бидат отстранети.

 

 

Веројатно знаете дека понекогаш остатоци од нечистотија остануваат во тоалетот дури и по чистењето со средство за чистење тоалет. За брзо да се ослободите од нив, постои корисно помагало: прашок за перење.

 

Едноставно ставете половина шолја детергент за перење во тоалетната школка, оставете да отстои околу 15 минути, а потоа енергично тријте со четка за тоалет.

 

 

Зошто детергентот за перење делува толку добро?

 

Сурфактантите, најважните состојки во детергентите, предизвикуваат отстранување на нечистотијата и наслагите. Калкулусот и уринарниот калкулус исто така се отстрануваат со омекнувачите на вода во детергент. Антибактериските избелувачи во прашокот за перење влијаат и на тоалетот.

 

Значи, ако средството за чистење тоалетна школка е празно или сакате да му дадете дополнителен сјај на вашиот тоалет без дополнителен напор, само набавете прашок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi