Затегнете го лицето сами и тоа во рок од неколку секунди: Сè што ви треба е еден ластик за коса

11 август, 20220
289905_mali-trikovi-za-lice-2_ls

Веќе знаеме дека социјалните мрежи се преполни со разни совети и трикови за убавина за подобар изглед. Покрај инспиративните видеа со различни идеи за шминка и фризури, на TikTok можете да најдете и трикови за еден вид лифтинг на лицето.

Лифтингот на лицето е голема и популарна тема и општо е познато дека постојат бројни серуми, креми, но и ласерски и естетски процедури кои можат да ги избришат годините.

Сепак, најновиот трик на TikTok е далеку од сето тоа. Едноставно е и практично, а за него не ви треба ниту еден денар.

@daphsierra

Better than face tapes!! #hairtok #facelift #lifehack #beauty

♬ Ultimate life hacks – Kelly -The Life Bath

Имено, се што треба да направите е само да врзете две прамени коса во саканата положба и добро да ги затегнете на главата.

Видливите промени се веќе таму, лицето изгледа многу помладо, а сето тоа го направивте дома – за само неколку секунди. Совршено, нели?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit