СЀ СЕ ГЛЕДА! Познатата манекенка прошета во проѕирен фустан! (ФОТО)

4 ноември, 20220
Screenshot_3

Кејт Мос во провиден фустан покажа поради што важи за кралица на стилот.

 

 

 

Кејт Мос се појавила на доделувањето на наградите во Њујорк, па ја распаметила јавноста со свое предизвикувачко издание.

 

Имено, манекенката носела провиден фустан под кој се наѕирала црната, долна облека.

 

Манекенката често носи фустани со таков крој, поради што ја нарекуваат и предводничка на овој тренд. Големо внимание предизвикало и нејзиното појавување во слично издание во далечната 1996 година на модната писта на „Версаче“.

 

Провидните фустани станаа многу популарни меѓу славните дами во Холивуд поради тоа што совршено ја истакнуваат фигурата и ја поттикнуваат фантазијата. Кејт Мос е една од ретките жени која знaе како да ги износи таквите фустани на прекрасен начин.

 

Долгиот, провиден фустан совршено ја следел нејзината фигура на тело, додека пак истиот го надополнила со додаток со којшто ја прекрилa главата изгледајќи како принцеза, а тоа било и многу оригинално.

 

Сензуалниот изглед Мос го заокружила со впечатлив накит. Косата ја врзала во пунџа, додека пак дискретната шминка ги истакнала природните црти на нејзиното лице.

 

 

А како изгледаше погледнете ТУКА.

 

 

Инаку, Кејт наголемо ја „гази“ петтата деценија, а на нејзиното извајано тело ѝ завидуваат голем број од нејзините помлади колешки.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber