Мажи, поради овие ГРЕШКИ што ги правите, жените зборуваат дека сте лоши во кревет! Избегнувајте ги по секоја цена!

21 февруари, 2022
Seks-par4

Без оглед на тоа што мислат некои од нас, сцените од филмовите за возрасни немаат многу врска со вистинските сексуални врски. Сепак, многу мажи мислат дека ќе бидат подобри во кревет ако имитираат фрази и движења од некои сцени. И со тоа не дека нема да постигне подобар ефект во кревет, туку само ќе предизвика разочарување кај жените. Еве неколку грешки што треба да ги избегнувате во широк лак:

1. Забрзана работа на колк како вежба

Ако маж одеднаш удри жена со гениталиите и ја имитира работата на дупчалка, тој веројатно нема многу искуство во спалната соба, тврди Клер Кавано и коавтор на книгата „Моргазам: Водич на Бејбеланд за секс со ум“. Можеби брза, бидејќи се плаши дека ќе ја изгуби ерекцијата или ќе доживее оргазам прерано. Дефинитивно се препорачува полесен ритам што ќе и донесе повеќе задоволство на жената, додава таа.

2. Избегнување на клиторисот

Иако клиторисот често се нарекува магично копче, некои мажи го избегнуваат за време на сексуален однос. Однесувајте му се на вашиот партнер на краток водич за клиторисот, односно откријте му што најмногу ве допира. На мажот треба да му се покаже вратата ако ја избегнува, бидејќи очигледно не го интересира женското задоволство во спалната соба, предупредува Клер.

3. Фалење со величина

Жената ќе се олади од партнер кој за време на сексуален однос изјавува дека има огромен пенис и очекува таа да го потврди тоа. Таквиот човек е арогантен или го компензира недостатокот на самодоверба предизвикана од големината на неговиот полн орган. Ако сè уште сте заинтересирани за него, најдобро е да го смирите и да признаете дека неговата големина е совршена за вас, а потоа сериозно да разговарате со него, советува таа.

4. Инсистирање на оргазам

Некои жени не можат да доживеат оргазам секој пат кога имаат секс. Иако вреди да се постигне оваа цел, погрешно е да се изврши притисок врз вашата партнерка, а тоа ќе биде особено лошо прифатено ако прашате на глас зошто сè уште не доживеала оргазам. На многу жени им е потребна стимулација на клиторисот за да постигнат оргазам. Ако вообичаените техники не ги донесат посакуваните резултати, можете да вклучите вибратор или слична играчка во спалната соба со претходен аранжман, предлага авторот.

5. Посегнување по телефонот секунда по кулминацијата

Жените порано се жалеа на мажите кои се свртуваат и заспиваат веднаш по достигнувањето на кулминацијата, но во денешно време има сè повеќе луѓе кои поседуваат мобилен телефон по сексот за да проверат што има ново на социјалните мрежи. Најдобро би било да ги исфрлите телефоните од спалната соба и на тој начин да спречите такви ситуации што можат да ги повредат чувствата на жените. Посегнувањето по телефон е прифатливо само во итни случаи, заклучува Кавана.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber