Ви откриваме ТОП 5 дестинации за одмор во зима, а не се Тајланд и Бали!

26 јануари, 2022
пат

Иако Малдиви, Тајланд, Бали и Дубаи се особено популарни меѓу славните со години, има многу (помалку познати!) егзотични дестинации на кои навистина е тешко да не се заљубите.

Ви ги донесуваме најдобрите 5 најдобри дестинации за зима на плажа!

Фиџи

Островите Фиџи се наоѓаат меѓу вулканската Меланезија и коралната Полинезија и Микронезија. Областа што се излева од високи вулкански острови со црни плажи до ниски корални бисери со снежно-бели плажи, изгледа како одлично рајско игралиште.

Меки, песочни плажи, чисти водопади, зелени вулкански планини и разнобојни корални гребени. 330 острови и острови, од кои 100 острови се населени. Островите Фиџи лежат во југозападниот дел на Пацификот, на 2800 километри северозападно од Сиднеј. Фиџи има тропска клима обликувана од западен ветер и океан, поради што нема крајни температури. Климата на островот се менува и може да биде топла и влажна или топла и сува.

Барбадос

Повеќето веројатно ќе се согласат дека Карибите е едно од најубавите места на целата планета. Нивната разновидна понуда во однос на рајските плажи и неодоливата околина ги става на самиот врв.

Барбадос е уште еден доказ за сето погоре, тоа е земја со потопено сонце. Кристален песок, мноштво лагуни и пријателски домаќини се само дел од волшебната понуда. Барбадос е островска држава лоцирана во Карипско Море. Станува збор за тропски остров во чија внатрешност има бујна вегетација и бројни мочуришта, додека крајбрежјето е резервирано за тиркизни оази избањати на сонцето.

Мексико

Мексико, комбинација на плажи, култура, традиции, знаменитости, танц, револуции, компатибилни и некомпатибилни, толку блиску до нас, а во исто време и далечни сфаќања.

Климата во Мексико е поделена на тропска и суптропска клима. Земја на волшебна мешавина на бои, радост, историја и сегашност… земја на Ацтеките, Маите, шпански освојувачи, колонијални места, топло сонце и златни плажи… земја на храмови, пирамиди, текила и маријаки.

Девствени острови во САД

Девствените острови на САД се архипелаг на Малите Антили во Карипското море, источно од Порторико. Американските Девствени острови се составени од четири поголеми острови, Сент Кроа, Сент Johnон, Сент Томас и Воден остров и многу помали острови.

Островите имаат суптропска клима ублажена од западен ветер со низок процент на влажност и мали температурни разлики во текот на целата година. Сезоната на дождови трае од мај до ноември.

Туркс и Каикос

Островите Туркс и Каикос се состојат од осум главни острови: Солен Кеј, Голем Турк, Јужен Каикос, Централен Каикос во Источен Каикос, Северен Каикос, Провиденцијалес и Западен Каикос. Тие припаѓаат на Карибите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

Eskişehir Odunpazarı Escort Işıltı