ВО КОЈА НАСОКА СЕ ВРТИ БАЛЕРИНАТА? Погледнете добро, овој тест за личноста открива МНОГУ за вас

13 јануари, 2022
195722_test_f

Овој тест е создаден од Јапонецот Нобујуки Кајахара во 2003 година. Тоа е оптичка илузија што може да се искористи за да се утврди која страна на мозокот е подоминантна.

Ако ви се чини дека балерината се врти во насока на стрелките на часовникот, тогаш десната страна на вашиот мозок е подоминантна, а ако е обратно, тогаш левата.

Иако оваа теорија е побиена, многумина сè уште веруваат дека луѓето со подоминантна десна страна се покреативни, имагинативни, уметнички типови, подобро свират музички инструменти, додека оние со доминантна лева страна се одлични кога станува збор за аналитичко размислување, логика, расудување , математика.

Луѓето кои гледаат вртење во двете насоки имаат повисок степен на интелигенција. Сепак, многумина тврдат дека секој, ако ја гледа силуетата доволно долго, во еден момент ќе ја види балерината како се врти во двата правци.

 
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris