Децата на принцот Хари и принцезата Меган ќе ги носат титулите принц и принцеза

10 март, 20230
Screenshot_8

Арчи и Лилибет, децата на Меган и Хари ги добија кралски титули. Тие официјално се означени како принц и принцеза.

 

 

 

По изјавата од претставник на Хари и Меган дека тоа е нивно право од раѓање, кралот Чарлс одлучи тоа да биде означено и на официјалната страница на Бакингемската палата.

 

„Титулите на децата се нивно право откако нивниот дедо стана Монарх. Ова прашање е решено веќе извесен период во согласност со Бакингемската палата“, изјавил портпаролот.

 

Арчи и Лилибет се на 6-то и 7-мо место во линијата престолонаследници.

 

Лилибет во средата беше официјално крстена во Калифорнија. На церемонијата не беа присутни никој од кралското семејство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/