ДОКОЛКУ ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ СО ЗАПЕК,ДОДАДЕТЕ ГО ОВА ВО КАФЕТО! Доктор советува 3 намирници за полесно празнење на цревата

18 септември, 20230
Докторката по невропатија Џенин Боуринг откри неколку намирници и совети кои помагаат за полесно празнење на цревата.

Докторката открива кои 3 намирници помагаат при полесно празнење на цревата!Поради неправилен начин на живот и навики,се повеќе луѓе заболуваат од болести на дигестивниот систем,а како придружен симптом се јавува неправилната столица.Докторката по невропатија Џенин Боуринг откри неколку намирници и совети кои помагаат за полесно празнење на цревата.

Смокви
Како што истакна во своето видео,првата одлична храна која ќе ви помогне во тоа се смоквите.Тие содржат многу влакна и помагаат при запек.Смоквите помагаат и за нормална работа на цревата.Три до пет смокви содржат околу пет грама влакна.,

Вода
Следното нешто што е важно за нормално функционирање на цревата и редовна столица е доволен внес на вода или поточно хидратација.Експертите препорачуваат шест до осум чаши вода дневно.

Маслиново масло
Д-р Бовринг на третото место им препорача на сите кои имаат проблеми со запек да истурат неколку капки маслиново масло во кафето.Таа додава дека помага и при слабеење.Инаку,кафето е познато како природен диуретик,а во овој процес дополнително помага и маслиновото масло.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/