Еве што се наоѓа во торбата која ја добиваат номинираните за Оскар: Вредноста ѝ е дури 123.000 долари!

13 март, 20230
poklon-oskar-830x0

Познато е дека на престижните Оскари се појавуваат големи ѕвезди, но има простор и за дебитанти за кои ова е отскочна штица.

И покрај тоа што признанието на критичарите е основата на овој настан, многумина ги интересира што има во „торбата“ што ја добиваат сите номинирани.

Компанијата „Distinctive Assets“ веќе 21 година на сите им донира подарок торба наречена „сите победуваат“.

Како што е наведено, во познатата торба има повеќе од 60 подароци, меѓу кои можете да најдете ѓевреци обложени со чоколадо во вредност од 16 долари, па се до посета на луксузен канадски имот вреден 40.000 долари.

Исто така во чантата можете да најдете:

1. Престој во Италија за 9.000 долари во светилникот Фаро, а номинираните ќе можат да донесат до 9 пријатели со себе

2. Парцела од еден квадратен метар во Австралија преку проектот за конзервација „Pieces of Australia“ вреден 50 долари

3. Процедура за липосукција на рака од 12.000 долари

4. Сапун кој се наоѓа на листата на омилени производи на Опра

5. Приватна консултација за трансплантација на коса со познат хирург во вредност од 7.000 долари

6. Козметички зафати кај познатиот Др. Константин вреден 10.000 долари

Само вредноста на „торбата“ се проценува на 123.000 долари, а подароците доаѓаат во дури два куфери, за познатите личности лесно да однесат се дома.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/